ReklamlarEkleyen: SoRuHaNe.CoM | Okunma Sayısı: 6256

Prokaryot ve Ökaryot Hücre

 

 

1)Gerçek anlamda etrafı belirgin bir zarla çevrili çekirdeği ve ribozom dışında organeli olmayan hücrelere ne ad verilir? 

 

2)Prokaryot ve ökaryot hücre yapısını açıklayınız.

 

3)Prokaryot hücre yapısında olan canlılara örnek veriniz.

 

4)Prokaryot hücrelerin tümünde bulunması gereken ortak yapılar nelerdir?

 

5)Prokaryot ve ökaryot hücrelerin ortak özelliklerini yazınız.

 

6)Hayvan ve gelişmiş bitki hücreleri arasında ortak olmayan organelleri yazınız.

 

7)Ökaryot hücrelerde bulunan organellerin isimlerini yazınız.

 

8)Ökaryot hücrelerde bulunan hücre zarı, sitoplâzma, zarlı organeller ve çekirdek bölümlerinden hangileri prokaryot hücrelerde de bulunur?


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih@ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.